+370 647 23030 +370 647 23040 zaluma.laistymas@gmail.com

Laistymas

MP Rotator™ – tai šiuo metu pažangiausios pasaulyje technologijos purkštukas, purškiantis spinduliu nuo 2,5malt iki 9,1m veikiantis nuo 1.75 bar. Tai ne tik ypatingai švelniai laistantis purkštukas, taupantis vandenį, bet ir pasiekiantis patį didžiausią laistymo vienodumo koeficientą visų pasaulyje naudojamų purkštukų tarpe, lengvai instaliuojamas, mažesni laistymo sistemos kaštai. Tai idealus pasirinkimas nuosavo namo laistymo sistemai, nuokalnėms.

Sumanūs programatoriai

alt Sumani laistymo sistema tai naujas didelis žingsnis į priekį pasaulinėje laistymo sistemų rinkoje. Sistema nuo įprastinių laistymo sistemų skiriasi tuo, kad laisto ne pagal iš anksto nustatytą periodą, bet pagal drėgmės poreikį vejai. Šis prietaisas labai prisideda ne tik prie kokybiško laistymo, bet ir taupo vandenį, kas pastaruoju metu tampa vis aktualiau mūsų planetoje.

Programatoriai

alt Programatorius yra labai svarbi automatinės sistemos dalis, padedanti tiek efektyviai laistyti, tiek taupyti vandenį. Tokios funkcijos kaip vandens biudžetas nuo 0 iki 200% leidžia užprogramuoti išlaistomo vandens kiekį, atsižvelgiant į drėgmės poreikį kiekvieno mėnesio laikotarpyje. Programatoriai yra lengvai valdomi nes visuose naudojama Select&Adjust programa, taigi jeigu mokate valdyti vieną Nelson programatorių – mokate valdyti visus.

EZ Pro Max serija skirta patogi naudoti didesniuose, sudėtinguose, nevienodo dirvožemio sklypuose, nes prie šios sistemos galima prijungti iki 16 sensorių, iki 64 laistymo vožtuvų, beje sujungtus tarpusavyje tik 2 laidais! Kiekvienas sensorius gali matuoti skirtingus augalus augančius skirtinguose dirvožemiuose su skirtingais drėmės poreikiais. Ši sistema dar intelektualesnė, nes valdoma kompiuterinės programinės įrangos pagalba (Windows aplinkoje). Šiai sistemai nereikia programuoti laistymo laikų – tereikia nustatyti didžiausią/mažiausią dirvožemio drėgnumą, norimą laistymo laiką (paros metą) ir sistema pati parinks laistymo laiką.

Belaidžiai valdikliai – tai idealus sprendimas tiems atvejams, kai nėra galimybės prisijungti prie elektros, pvz. parkuose, sporto aikštėse, žemės ūkio plotuose. Taip pat labai geras būdas automatizuoti jau egzistuojančias neautomatines laistymo sistemas.

Vožtuvai

alt Laistymo sistemos vožtuvai įrengiami ant kiekvienos laistymo linijos. Elektomagnetiniai vožtuvai yra natūraliai uždari, atsidaro nuo signalo gauto iš laistymo sistemos programatoriaus (24V AC/9V AC). Dažniausiai naudojami el. vožtuvai pagaminti iš PVC arba iš stiklo pluoštu sutvirtinto plastiko, pastarieji yra atsparesni šalčiui.

alt Laistymo sistemos vožtuvams ar ranka valdomiems ventiliams įrengti naudojmos požeminės dėžės. Cepex kompanijos vožtuvų dėžes pagamintos iš kokybiško polipropileno, todėl nebijo šalčio. Cepex dėžės lengvai atsidaro, nes turi specialią išpjovą, viršutinis dangtis yra su užkaita, todėl nepribyra žemių, vamzdžių vietos yra perforuotos gamykloje, todėl lengvai išsipkauna. Dėžes galima komplektuoti su pašiltintu dangčiu, įrengti dugną, naudoti saugų užraktą (vandalizmo apsaugai), dvigubai paaukštinti dėžę specialaus prailgintojo pagalba.

Cepex vožtuvų trišakis su tarpine Laistymo sistemos vožtuvų sujungimui vožtuvų dėžėje naudojami greitajugiai trišakiai su tarpinėmis (d-3/4″;1″;11/4″). Tai patogus ir greitas būdas pagaminti norimo kiekio vožtuvų kolektorių.

Rankinė laistymo sklėndė Rankomis valdomos sklendės yra nebrangus ir patikimas purkštukų valdymo būdas. Viena sklendės jungtis skirta jungtis tiesiai prie laistymo vamzdžio (d-20;25;32mm), kita turi vidinį sriegį (d-1/2″;3/4″;1″) Sklendė lengvai valdoma, nebijo drėgmės.

Kapiliarinis vamzdis

Drėkinant augalus, kurie nemėgsta vandens iš viršaus geriausiai tinka kapiliarinis vamzdis. Kapiliarinis vamzdis patogus naudoti, nes drėkina tolygiai, vandenį naudoja labai ekonomiškai (nenugaruoja, patenka tiesiai į augalo šaknis), galima kloti iki 80m ilgio atkarpas. Kapiliarinis vamzdis puikia tiks gyvatvorių, rožynų, gėlynų, alpinariumų, daržų, šiltnamių laistymui. Galima naudoti netgi ten kur nėra vandentiekio (galima laistyti iš pakeltos vandens talpos), nes veikia nuo 0,5bar iki 3,5bar. Esant didesniam slėgiui rekomenduojame įrengti slėgio reduktorių. Prieš drėkinimą rekomenduojame įrengti vandens filtrą. Kapiliarinis vamzdis gali būti prijungiamas prie įprastinės laistymo žarnos, vandens paėmimo šulinėlio ar laistymo vožtuvo.